Tel +40 21 211 81 33

Bine ati venit!

Humex raceala si gripa (12+4 comprimate si capsule)

Fii primul care scrie o recenzie acestui produs

    • Comenzi şi la telefon:
      Fix: +40 212 118 133
      Mobil: +40 735 850 050; +40 371 155 991

      Pentru informaţii suplimentare nu ezitaţi să ne contactaţi.
      E-mail: office@farmaciadeacasa.ro
Acest produs il puteti achizitiona si din:

Disponibilitate: In stoc farmacie ( 0 buc )
Ultima actualizare: 28 ianuarie 2015

22,00 Lei

+4 021 211 81 33
+4 0371 155 991

Acest produs poate fi returnat in termenii prevazuti de lege.

Se recomanda citirea cu atentie a prospectului sau a informatiilor de pe ambalaj.


 

 

Click aici pentru completarea unui sondaj statistic privind cercetarea comportamentului online de cumparare de medicamente

Descriere produs

Detalii

Indicatii:
Cand se va utiliza HUMEX RACEALA SI GRIPA?
Tratamentul simptomatic de scurta durata al starilor gripale insotite de cefalee si/sau febra si de senzatia de "nas infundat".
Se recomanda numai adultilor si copiilor peste varsta de 15 ani.

Contraindicatii:
Cand nu se va utiliza HUMEX RACEALA si GRIPA?
Copii sub 15 ani.
Hipersensibilitate la una dintre componentele produsului.
Risc de glaucom cu unghi inchis.
Risc de retentie urinara in afectiunile uretro-prostatice.
Hipertensiune arteriala severa.
Insuficienta coronariana severa.
Insuficienta hepatica.
Asocierea cu IMAO neselective (iproniazida).

Compozitie:
Un comprimat contine: paracetamol 500 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 60 mg si excipienti: celuloza microcristalina, amidon pregelatinizat, carboximetilceluloza sodica reticulata, stearat de magneziu, povidona.
O capsula gelatinoasa contine paracetamol 500 mg, maleat de clorfeniramina 4 mg si excipienti: talc, carboximetilceluloza sodica, laurilsulfat de sodiu, dioxid de siliciu coloidal anhidru. Invelisul capsulei contine: dioxid de titan, eritrozina, indigotina, gelatina.

Informatii aditionale

Informatii aditionale

DCI COMBINATII
Substanta activa N/A
Prezentare CUTIE X 1 BLIST. AL/PVC X 12 COMPR. + 4 CAPS.
Producator N/A
Disponibil in Farmacia Pharmalife
Forma farmaceutica Comprimate
Prescriptie medicata OTC - Medicamente si produse medicamentoase care se pot elibera in farmacii sau drogherii fara prescriptie medicala.
Calea de administrare Administrare orala
Lista medicamente N/A
Firma - Tara producatoare LAB. URGO

Recenzii

Scrieţi o recenzie

Doar vizitatorii inregistrati pot scrie recenzii. Va rugam sa va logati sau sa va inregistrati