Tel +40 21 211 81 33

Bine ati venit!

Coldrex Maxgrip Lemon (10 plicuri cu pulbere pt. susp. orala)

Fii primul care scrie o recenzie acestui produs


    • Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Se recomanda citirea cu atentie a prospectului sau a informatiilor de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute, adresati-va medicului sau farmacistului.
Acest produs il puteti achizitiona si din:

Disponibilitate: In stoc farmacie ( 0 buc )
Ultima actualizare: 28 ianuarie 2015

22,00 Lei
GlaxoSmithKline

+4 021 211 81 33
+4 0371 155 991

Acest produs poate fi returnat in termenii prevazuti de lege.

Se recomanda citirea cu atentie a prospectului sau a informatiilor de pe ambalaj.


 

 

Click aici pentru completarea unui sondaj statistic privind cercetarea comportamentului online de cumparare de medicamente

Descriere produs

Detalii

Indicatii:
Ce este Coldrex MaxGrip Lemon si pentru ce este utilizat?
Coldrex MaxGrip Lemon este utilizat pentru tratamentul pe termen scurt al simptomelor gripei, racelii comune, starilor febrile, frisoanelor, inclusiv a cefaleei, durerilor faringiene, disconfortului general, congestiei nazale, sinuzitei si durerii asociate acesteia si a catarului nazal acut.

Contraindicatii:
Nu utilizati acest medicament cu alte produse care contin paracetamol.
Nu utilizati acest medicament cu alte produse pentru tratarea racelii, gripei sau a congestiei nazale.

Nu utilizati Coldrex MaxGrip Lemon daca:
- sunteti alergic la paracetamol, clorhidrat de fenilefrina sau vitamina C sau la oricare dintre excipientii produsului;
- aveti insuficienta hepatica sau renala severa;
- aveti hipertiroidism, diabet zaharat sau sunteti in tratament pentru hipertensiune arteriala sau boli cardiace;
- sunteti in tratament cu antidepresive, blocante beta-adrenergice sau daca utilizati sau ati utilizat in ultimele doua saptamani inhibitori de monoaminoxidaza (IMAO);
- aveti tulburari congenitale de absorbtie a zaharului. Fiecare plic contine 4g zahar.

Compozitie:
Ce contine Coldrex MaxGrip Lemon?
Un plic contine paracetamol 1000 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg si acid ascorbic (Vitamina C) 40 mg, ca substante active.
Fiecare plic mai contine excipienti: zahar, acid citric anhidru, titrat de sodiu, amidon da porumb, aroma de lamaie 610399 E, ciclamat da sodiu, zaharina sodica, dioxid da siliciu coloidal anhidru si curcumina (E 100).

Informatii aditionale

Informatii aditionale

DCI COMBINATII
Substanta activa N/A
Prezentare CUTIE X 10 PLICURI X 6,427 G PULB. ORALA
Producator GlaxoSmithKline
Disponibil in Farmacia Pharmalife
Forma farmaceutica Pulbere
Prescriptie medicata OTC - Medicamente si produse medicamentoase care se pot elibera in farmacii sau drogherii fara prescriptie medicala.
Calea de administrare N/A
Lista medicamente N/A
Firma - Tara producatoare GLAXOSMITHKLINE CONS

Recenzii

Scrieţi o recenzie

Doar vizitatorii inregistrati pot scrie recenzii. Va rugam sa va logati sau sa va inregistrati